Wersja archiwalna 2017-06-22 12:29:10
Sanniki, dn. 22.06.2017r.
Gmina Sanniki
Do wszystkich Wykonawców
Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności Zamawiającego”
Zamawiający: Gmina Sanniki
ul. Warszawska 169, 09-540 Sanniki
Wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia
Zgodnie z art. 38 ust.1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2015r. poz. 2164ze zm.) w związku z zapytaniem wykonawcy z dnia 20.06.2017r., zamawiający udziela wyjaśnień dotyczących treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Pytanie 1:
Czy lokalizacje wskazane do ubezpieczenia w SIWZ znajdują się na terenach na terenach osuwiskowych?
Odpowiedź:
Lokalizacje wskazane w SIWZ do ubezpieczenia nie znajdują się na terenach osuwiskowych.
Pytanie 2:
Wnosimy o udzielenie informacji, czy w ostatnich 20 latach w obecnie zgłaszanych do ubezpieczenia lokalizacjach wystąpiły szkody powodziowe oraz szkody w wyniku podniesienia się wód gruntowych, oraz czy występuje zagrożenie powodziowe/podtopieniami. Jeśli tak prosimy o podanie informacji w którym roku nastąpiła powódź, adresu lokalizacji, jakie mienie zostało dotknięte szkodą i w jakiej wysokości, oraz jakie podjęto działania prewencyjne mające zapobiec takim szkodom w przyszłości.
Odpowiedź:
W ostatnich 20 latach w obecnie zgłaszanych do ubezpieczenia lokalizacjach nie wystąpiły szkody powodziowe oraz nie wystąpiły szkody w wyniku podniesienia się wód gruntowych. Na terenie objętym ubezpieczeniem nie występuje zagrożenie powodziowe/ podtopieniami.
Pytanie 3:
Czy do ochrony zgłoszone są budynki objęte nadzorem konserwatora zabytków. Jeśli tak to proszę o wskazanie, które to budynki?
Odpowiedź:
Do ochrony zgłoszone są budynki Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach objęte nadzorem konserwatora zabytków.
Pytanie 4:
Czy do ochrony zgłoszone są budynki, które nie posiadają pozwolenia na użytkowanie? Jeśli tak to proszę wskazać, które to budynki?
Odpowiedź:
Do ochrony nie są zgłoszone budynki, które nie posiadają pozwolenia na użytkowanie.
Pytanie 5:
Prosimy o potwierdzenie, że mienie wyłączone z eksploatacji ze względu na zły stan techniczny lub przeznaczonych do likwidacji/rozbiórki pozostaje poza zakresem ubezpieczenia.
Odpowiedź:
Mienie wyłączone z eksploatacji ze względu na zły stan techniczny lub przeznaczonych do likwidacji/rozbiórki pozostaje poza zakresem ubezpieczenia.
Pytanie 6:
Wnosimy o udzielenie informacji, czy w ostatnich 36 miesiącach Zamawiający otrzymał zalecenia, wytyczne lub inne o podobnym charakterze związane z ryzykiem pożaru lub wybuchu, od zakładu ubezpieczeń, Państwowej Straży Pożarnej, rzeczoznawcy/biegłego/eksperta w dziedzinie pożarnictwa lub w dziedzinie pokrewnej albo innego zewnętrznego lub wewnętrznego audytora. Jeśli tak, udostępnienie właściwego dokumentu przez przesłanie do potencjalnych wykonawców lub zamieszczenie na stronie internetowej zamawiającego, wraz z informacją, które z nich zostały zrealizowane i kiedy, które obecnie są realizowane i kiedy zostaną
Odpowiedź:
W wyniku kontroli stanu technicznego instalacji kominowych Gmina Sanniki otrzymała protokoły z dnia 24.04.2017r. określające braki lub uszkodzenia, które zostaną usunięte w terminie do dnia 30.09.2017r.
W załączeniu protokoły nr 001, 003, 009, 011, 012 sporządzone przez Zakład Kominiarsko-Remontowy KOSIAK z siedzibą ul. Tektoniczna 33/65, Kielce.
Pytanie 7:
Wnosimy o udzielenie informacji, czy wśród mienia mającego podlegać ubezpieczeniu znajdują się pozycje obecnie nie ubezpieczane. Jeśli tak, prosimy o wskazanie tego mienia oraz podanie wartości szkód (strat materialnych) w tym mieniu w ostatnich 36 miesiącach.
Odpowiedź:
Zamawiający informuje, że wśród mienia mającego podlegać ubezpieczeniu nie znajdują się pozycje obecnie nie ubezpieczane.
Pytanie 8:
Wnosimy o udzielenie informacji, czy obiekty budowlane i związane z nimi instalacje (np.: elektryczne, gazowe, wodne, grzewcze, wentylacyjne, spalinowe itd.) oraz urządzenia techniczne poddawane są okresowym przeglądom stanu technicznego i czynnościom konserwacyjnym zgodnie z zasadami określonymi w przepisach prawa, normach technicznych oraz według wskazań producenta?
Odpowiedź :
Obiekty
budowlane i związane z nimi instalacje (np.: elektryczne, gazowe, wodne,
grzewcze, wentylacyjne, spalinowe itd.) oraz urządzenia techniczne poddawane są
okresowym przeglądom stanu technicznego i czynnościom konserwacyjnym zgodnie
z zasadami określonymi w przepisach prawa, normach technicznych oraz według
wskazań producenta.
Pytanie 9:
Wnosimy o udzielenie informacji, czy obiekty budowlane są wyposażone w instalacje elektryczne i odgromowe dostosowane do poziomu występującego zagrożenia i czy są regularnie badane zgodnie z obowiązującymi przepisami, a protokoły są w posiadaniu zamawiającego?
Odpowiedź:
Obiekty
budowlane są wyposażone w instalacje elektryczne i odgromowe dostosowane do
poziomu występującego zagrożenia oraz są regularnie badane zgodnie
z obowiązującymi przepisami, a protokoły są w posiadaniu zamawiającego.
Pytanie 10:
Wnosimy o udzielenie informacji, czy protokoły lub inne właściwie dokumenty sporządzone po przeglądach na podstawie Prawa budowlanego lub innego aktu normatywnego (ustawy lub rozporządzenia) zawierają adnotacje o stanach nieprawidłowych. Jeśli tak, udzielenie informacji o dacie i treści wpisu, jakiego obiektu dotyczy, oraz jakie i kiedy podjęto działania w celu doprowadzenia obiektu do stanu prawidłowego.
Odpowiedź:
W wyniku kontroli okresowej 5-cio letniej stanu technicznego obiektów budowlanych, przeprowadzonej w dniu 30.03.2016r. w protokołach Nr 1/2016-13/2016 określono niżej wymienione wnioski i zalecenia dotyczące następujących obiektów:
1.Gminny Ośrodek Kultury w Barciku Nowym nr 47,
– fundamenty – odspojone fundamenty kotłowni od fundamentów głównej bryły budynku uszczelnić kitem trwale-plastycznym.
– ściany zewnętrzne – odspojone ścian kotłowni od ścian głównej bryły budynku uszczelnić kitem trwale-plastycznym.
– Uzupełnić odpadające tynki oraz przetrzeć bądź poszpachlować rysy na elewacjach budynku.
– dach – przecieki pokrycia dachowego wyeliminować poprzez zaklejenie nieszczelności bądź wykonanie nowego pokrycia.
– Skorodowane obróbki blacharskie dachu wymienić na nowe a brakujące uzupełnić.
– popękane kominy ponad dachem – przemurować, wykonać nowe czapy kominowe i otynkować. Komin kotłowni rozebrać do poziomu dachu i ponownie wymurować i otynkować.
– rysy na sufitach zlikwidować podczas najbliższego malowania poprzez poszpachlowanie lub przecierkę tynków. Ślady przecieków skasować podczas najbliższego malowania pomieszczeń.
– Ślady pleśni zlikwidować poprzez docieplenie ścian zewnętrznych budynku jedną z metod docieplania budynków.
– schody zewnętrzne – uzupełnić brakujące fragmenty betonu i tynków oraz uszczelnić styki ścianki oporowej z główną bryłą budynku.
– Pomalować klatkę schodową wewnętrzną i korytarze.
– wymienić na nowe zdeformowane i nieszczelne okna.
– drzwi zewnętrzne – naprawić bądź wymienić na nowe. Stalowe drzwi do kotłowni oczyścić z korozji i ponownie pokryć farbami antykorozyjnymi.
– usunąć zieleń wrastającą w opaskę obiektu.
– naprawić instalację odgromową,
– widoczne ślady przecieków na sufitach pomieszczeń piętra oraz ślady pleśni w zewnętrznych narożach budynku i w okolicach wieńców stropowych (głównie od strony północnej).
–
2. Budynek mieszkalny w Wólce Wysokiej 6a,
– Fundamenty – zlikwidować rysę na fundamencie poprzez otynkowanie oraz uzupełnić brakującą opaskę wokół budynku w celu odprowadzenia wody opadowej od budynku.
– Ze względu na wykonanie fundamentów z kamieni i niewielką intensywność nasycania fundamentów wodami gruntowymi zaleca się w miarę możliwości wykonać izolacje poziomą jedną z metod inikcyjnych i nie wykonywania izolacji pionowej.
– Ściany zewnętrzne – grzyby pleśniowe ujawnione na ścianach wewnętrznych wewnątrz budynku powstają w wyniku przemarzania ścian w związku z czym
– należy skuć pozostałe słabe i odpadające tynki elewacji i gzymsów, docieplić ściany jedną z metod docieplania budynków oraz wykonać nowe tynki.
– Dach – porażone częściowo przez szkodniki biologiczne drewna elementy dachu należy wymienić fragmentami lub w całości, pozostałe elementy drewniane wraz z wymienionymi zabezpieczyć przeciwgrzybowo środkami dopuszczonymi do stosowania w budownictwie mieszkaniowym.
- Blaszane pokrycie oraz obróbki blaszane dachu uszczelnić, oczyścić z korozji i zabezpieczyć antykorozyjnie lub wymienić na nowe.
- Źle wyprofilowane i zdeformowane rynny – wyprofilować, uzupełnić brakujące elementy lub wymienić na nowe.
- Kominy – wykonać brakującą czapę kominową na kominie od strony wschodniej.
– Stropy – widoczne ugięcia stropów oraz pęknięcia, rysy i miejscowe ubytki tynków na sufitach spowodowane są wieloletnim obciążeniem konstrukcji i częściowym porażeniem przez szkodniki biologiczne drewna w związku z czym należy na bieżąco obserwować zachowanie się konstrukcji stropu a stwierdzone rysy, pęknięcia i ubytki tynku usunąć poprzez wykonanie przecierki lub poszpachlowanie i pomalować. W razie stwierdzenia nadmiernego ugięcia lub stanu zagrożenia należy stropy wymienić lub wyłączyć budynek z użytkowania.
– podłogi drewniane – wymienić na nowe wraz z ewentualną wymianą konstrukcji stropu.
– uzupełnić ubytki betonu na schodach zewnętrznych.
– zdeformowane i nieszczelne okna – naprawić i uszczelnić lub wymienić na nowe.
– zdeformowane i nieszczelne drzwi zewnętrzne – naprawić i uszczelnić lub wymienić na nowe.
– wykonać brakującą wentylację w części pomieszczeń, w których stwierdzono jej brak.
3. Budynek OSP w Wólce Wysokiej
– fundamenty – uzupełnić brakującą opaskę wokół budynku w celu odprowadzenia wody opadowej od budynku.
– ściany zewnętrzne – zlikwidować rysy i pęknięcia tynku na elew., uzupełnić tynki.
– usunąć przeciek obróbki blacharskiej, uszczelnić polaczenia rynnowe, przedłużyć wylewki rynnowe,
– kominy – usunąć uszkodzone tynki.
– stropy – nieznaczne pęknięcia i rysy na sufitach zlikwidować w trakcie najbliższego malowania poprzez wykonanie przecierki lub szpachlowania.
– attyka – wykonać tynki od strony dachu.
– zdeformowane i nieszczelne okna – wymienić na nowe, uzupełnić parapety
– drzwi garażowe -zaleca się oczyszczenie elementu oraz ponowne zabezpieczenie antykorozyjne i przemalowanie.
– podłogi i posadzki - zabezpieczyć powłokę drewna lakierem, wymienić spękane płytki.
– ściany wewnętrzne – zabezpieczyć ściany przed przemarzaniem, nieznaczne pęknięcia i rysy na ścianach zlikwidować w trakcie najbliższego malowania poprzez wykonanie przecierki lub szpachlowania.
– drzwi wewnętrzne- wykonać otwory wentylacyjne w drzwiach WC
– instalacja co. – poprawnie wykonać instalację,
– schody zewnętrzne – obłożyć schody płytkami.
–
4. Budynek mieszkalny w Barciku Starym 22,
- Fundamenty – uzupełnić brakującą opaskę wokół budynku w celu odprowadzenia wody opadowej od budynku.
– Ściany zewnętrzne – ściany wymagają naprawy. Wzrost szerokości rys można ograniczyć stosując kotwy spiralne. Docieplić ściany jedną z metod docieplania budynków.
– Ściany wewnętrzne- należy uzupełnić tynki, pęknięcia i rysy na ścianach zlikwidować w trakcie najbliższego malowania poprzez wykonanie przecierki lub szpachlowania.
– Dach – porażone częściowo przez szkodniki biologiczne drewna elementy dachu należy wymienić fragmentami lub w całości, pozostałe elementy drewniane wraz z wymienionymi zabezpieczyć przeciwgrzybowo środkami dopuszczonymi do stosowania w budownictwie mieszkaniowym.
– Wykonać obróbki blacharskie dachu, naprawić pokrycie dachu,
- Zamontować rynny
– Stropy – widoczne ugięcia stropów oraz pęknięcia, rysy i miejscowe ubytki tynków na sufitach spowodowane są wieloletnim obciążeniem konstrukcji i częściowym porażeniem przez szkodniki biologiczne drewna w związku z czym należy na bieżąco obserwować zachowanie się konstrukcji stropu a stwierdzone rysy, pęknięcia i ubytki tynku usunąć poprzez wykonanie przecierki lub poszpachlowanie i pomalować. W razie stwierdzenia nadmiernego ugięcia lub stanu zagrożenia należy stropy wymienić lub wyłączyć budynek z użytkowania.
– wykonać brakującą wentylację w pomieszczeniach budynku.
–
5. Budynek mieszkalny wielorodzinny –Dom Nauczyciela w Brzezi nr 39a,
- Fundamenty – uzupełnić brakującą opaskę wokół budynku w celu odprowadzenia wody opadowej od budynku.
– Ściany zewnętrzne – ściany wymagają naprawy. Wzrost szerokości rys można ograniczyć stosując kotwy spiralne. Docieplić ściany jedną z metod docieplania budynków.
– Ściany wewnętrzne- należy uzupełnić tynki, pęknięcia i rysy na ścianach zlikwidować w trakcie najbliższego malowania poprzez wykonanie przecierki lub szpachlowania.
– Dach – porażone częściowo przez szkodniki biologiczne drewna elementy dachu należy wymienić fragmentami lub w całości, pozostałe elementy drewniane wraz z wymienionymi zabezpieczyć przeciwgrzybowo środkami dopuszczonymi do stosowania w budownictwie mieszkaniowym.
– Wykonać obróbki blacharskie dachu, naprawić pokrycie dachu,
- Zamontować rynny
– Stropy – widoczne ugięcia stropów oraz pęknięcia, rysy i miejscowe ubytki tynków na sufitach spowodowane są wieloletnim obciążeniem konstrukcji i częściowym porażeniem przez szkodniki biologiczne drewna w związku z czym należy na bieżąco obserwować zachowanie się konstrukcji stropu a stwierdzone rysy, pęknięcia i ubytki tynku usunąć poprzez wykonanie przecierki lub poszpachlowanie i pomalować. W razie stwierdzenia nadmiernego ugięcia lub stanu zagrożenia należy stropy wymienić lub wyłączyć budynek z użytkowania.
– wykonać brakującą wentylację w pomieszczeniach budynku.
–
6. Budynek mieszkalny 20-rodzinny w Sannikach przy ulicy Fabrycznej nr 4
Dla zabezpieczenia przed dalszą degradacją elementów oraz naprawą zaistniałych uszkodzeń należy :
- Ubytki fragmentów płytek okładzin schodów zewnętrznych nastąpiły na skutek uszkodzeń mechanicznych podczas użytkowania budynku. Spękane lub wykruszone płytki należy skuć i zastąpić nowymi uzupełniając jednocześnie spoiny miedzy płytkowe.
- Rysy na tynkach zewnętrznych wystąpiły na skutek osiadania i naprężeń wewnętrznych ( pracy konstrukcji nowego budynku). Zalecam wypełnienie powstałych rys masą trwale plastyczną oraz zamaskowanie poprzez montaż listew aluminiowych. Ubytki i spękania tynków uzupełnić/naprawić.
- Ubytki i spękania tynków kominów powstały w wyniku działania czynników atmosferycznych oraz wadliwego wykonania nie zgodnego ze sztuką budowlaną. Zalecam skucie wszystkich spękanych i odspojonych tynków oraz wykonanie nowych.
Zwracam uwagę, iż nie wykonanie powyższych prac w kolejnych latach spowoduje konieczność wykonania nowych kominów.
- Nierówne i nieestetyczne chodniki przed budynkiem powstały w wyniku wadliwego ich ułożenia. Zalecam wykonanie nowych chodników (kompletnych i utwardzonych dojść do budynku), zgodnie z zasadami sztuki budowlanej.
- Rysy na złączach płyt gipsowo-kartonowych wystąpiły na skutek osiadania i naprężeń wewnętrznych ( pracy konstrukcji nowego budynku). Rysy należy zaszpachlować wykonując jednocześnie malowanie całej powierzchni na której znajdowały się rysy.
- Zapewnić właściwe parametry klimatu wewnętrznego w pomieszczeniach.
Należy niezwłocznie pouczyć mieszkańców budynku o niebezpieczeństwie spowodowanym zatykaniem kratek wentylacyjnych (nawiew).
7. Budynek mieszkalny pięciorodzinny w Sannikach przy ulicy Fabrycznej nr 2
- ślady grzybów pleśniowych na ścianach zewnętrznych budynku powstają głównie w wyniku przemarzania oraz braku częstszego przewietrzania mieszkania.
Zalecam docieplenie ścian zewnętrznych budynku oraz częstsze przewietrzanie mieszkań.
- ślady ubytków w tynkach zewnętrznych powstałych w wyniku działania czynników atmosferycznych. Zalecam uzupełnienie tynków zewnętrznych.
- ubytki w powłokach malarskich obróbek blacharskich powstały wyniku złego wykonania i działania czynników atmosferycznych.
Zalecam oczyszczenie całej powierzchni i ponowne malowanie.
- miejscowe ubytki w dociepleniu ścian zewnętrznych powstały w wyniku niewłaściwej eksploatacji. Zalecam naprawę miejscową docielenia zewnętrznego ścian.
- uszkodzenia powierzchniowe w nawierzchni betonowej schodów wejściowych nastąpiło w wyniku działania czynników atmosferycznych. Zalecam naprawę elementów betonowych.
- uszkodzenia opaski betonowej wokół budynku powstały w wyniku działania czynników atmosferycznych, wrastania zieleni i eksploatacji budynku. Zalecam wymianę opaski betonowej.
- zawilgocenie ścian w pomieszczeniach, powstało w wyniku złej wentylacji. Zalecam sprawdzenie wentylacji i ewentualną jej naprawę i docieplenie celem wyeliminowania powstawania zawilgoceń.
- rysy nad oknami powstały w wyniku pracy budynku. Zalecam dokonanie sprawdzenia czy są to rysy na tynkach czy też rysy na elementach konstrukcyjnych – nadprożach. W przypadku rys występujących tylko na tynkach należy je naprawić, w przypadku rys na elementach konstrukcyjnych należy dokonać pomiary rys i w zależności od tego dokonać dalszych napraw.
- korozja stolarki drzwiowej powstała w wyniku niewłaściwego użytkowania i wykonania montażu stolarki. Zalecam oczyszczenie elementów skorodowanych i ich malowanie.
- ubytki w tynkach zewnętrznych i posadzce schodów wewnętrznych, powstały w wyniku eksploatacji budynku. Zalecam naprawę ubytków i wymianę uszkodzonych elementów schodów wewnętrznych.
- odspojenie klatki schodowej od głównej bryły budynku nastąpiło w wyniku różnego stopnia osiadania starej i nowej części budynku.
Zalecam uszczelnienie rysy kitem trwale plastycznym (silikonem mrozoodpornym)
- Nierówne i nieestetyczne chodniki przed budynkiem powstały w wyniku wadliwego ich ułożenia. Zalecam wykonanie nowych chodników (kompletnych i utwardzonych dojść do budynku), zgodnie z zasadami sztuki budowlanej.
-
8. Budynek usługowy „Medicus” w Sannikach, ul. Warszawska 169
– Należy wykonać malowanie ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń uzupełniając jednocześnie ubytki w okładzinach ściennych.
– Należy zamontować spust rynnowy, wypuścić spusty na teren zielony unikając podmywania opaski,
– Naprawić obróbkę blacharską,
– Wymienić uszkodzono płytki na schodach zewnętrznych,
– Zabezpieczyć studzienkę prawidłowym włazem.
–
9. Oczyszczalnia Ścieków w Sannikach
- należy zamurować pozostawione otwory,
- należy zabezpieczyć kratki wentylacyjne farbą antykorozyjną,
- w celu poprawy estetyki należy uzupełnić tynki, pęknięcia i rysy na ścianach, zlikwidować w trakcie najbliższego malowania poprzez wykonanie przecierki lub szpachlowania. Zlikwidować zacieki.
- należy zabezpieczyć elementy metalowe farbą antykorozyjną lub wymienić na stal kwasoodporną,
- należy zabezpieczyć powierzchnię sufitów farbami przeznaczonymi do tego typu środowiska,
- należy wymienić uszkodzone płytki,
10. Samorządowy Ośrodek Zdrowia w Sannikach przy ulicy Krótkiej 2
- ślady ubytków w tynkach zewnętrznych powstałych w wyniku działania czynników atmosferycznych. Zalecam uzupełnienie tynków zewnętrznych.
- uszkodzenia opaski betonowej wokół budynku powstały w wyniku działania czynników atmosferycznych. Zalecam wymianę opaski betonowej.
- wykonać nowe murki przy doświetlach piwnicznych,
- schody zewnętrzne: boczne- usunąć popękane płytki i przykleić nowe, schody główne naprawić obróbkę schodów,
- Poprawnie zamontować spusty rynnowe i uszczelnić na łączeniach,
- Zalecam wykonanie nowych chodników (kompletnych i utwardzonych), zgodnie z zasadami sztuki budowlanej.
- W celu poprawy estetyki należy uzupełnić tynki, pęknięcia i rysy na ścianach, zlikwidować w trakcie najbliższego malowania poprzez wykonanie przecierki lub szpachlowania. Zlikwidować zacieki.
- należy uzupełnić tynki w piwnicach,
- po wykonaniu opaski budynku, należy osuszyć ściany w piwnicach,
- zalecam wymianę okien piwnicznych,
- należy wykonać otwory wentylacyjne w drzwiach pom. sanitarnych według obowiązujących przepisów,
-
11. Stacja Wodociągowa w Lubikowie
- ślady ubytków w tynkach zewnętrznych powstałych w wyniku działania czynników atmosferycznych. Zalecam uzupełnienie tynków zewnętrznych.
- Należy uszczelnić rynny na łączeniach, wyprofilować ze spadkiem do spustów, uzupełnić brakujące elementy,
- opaska budynku- należy odtworzyć zgodnie ze sztuką budowlaną,
- usunąć zieleń wrastającą w opaskę budynku,
- dach- koniecznie należy wymienić pokrycie dachu,
- kominy- należy rozebrać i pomurować nowe,
- w celu poprawy estetyki należy uzupełnić tynki, pęknięcia i rysy na ścianach, zlikwidować w trakcie najbliższego malowania poprzez wykonanie przecierki lub szpachlowania. Zlikwidować zacieki.
-
12. Stacja wodociągowa w Sannikach przy ulicy Lotników
- ślady ubytków w tynkach zewnętrznych powstałych w wyniku działania czynników atmosferycznych. Zalecam uzupełnienie tynków zewnętrznych.
- Należy uszczelnić rynny na łączeniach, wyprofilować ze spadkiem do spustów, uzupełnić brakujące elementy,
- opaska budynku- należy usunąć wrastającą zieleń,
- zalecam odmalowanie stolarki okiennej, wymienić drzwi wejściowe,
- dach- należy wymienić pokrycie dachu,
- kominy- należy rozebrać i pomurować nowe,
- w celu poprawy estetyki należy uzupełnić tynki, pęknięcia i rysy na ścianach, zlikwidować w trakcie najbliższego malowania poprzez wykonanie przecierki lub szpachlowania. Zlikwidować zacieki.
- należy wymienić uszkodzone płytki,
-
13. Budynek biurowy –siedziba Gminy w Sannikach przy ulicy Warszawskiej 169
– izolacje przeciwwilgociowe poziome i pionowe na ścianach fundamentowych – właściwym zabezpieczeniem przed niszczącym działaniem wody jest wykonanie izolacji przeciwwilgociowej: pionowej oraz poziomej.
– ściany zewnętrzne – widoczne rysy i pęknięcia na tynkach zewnętrznych zlikwidować w trakcie najbliższego odświeżania elewacji.
– dach - obróbki blacharskie dachu (w obrębie komina z przewodem dymowym oraz kominów wentylacyjnych) – wykonać obróbkę blacharską.
– podłogi - z lastrico i z płytek terakotowych – uszkodzone wymienić na nowe.
– drzwi do pomieszczeń socjalnych: należy wykonać otwory w drzwiach wejściowych do WC o sumarycznym przekroju nie mniejszym niż 0,022 m2 dla dopływu powietrza.
– należy wykonać instalację wentylacji w pom. wyznaczonych.
– pomieszczenia piwniczne – osuszyć ściany oraz wykonać nowe tynki.
– Należy wykonać naprawę gzymsy przed nadmiernym zawilgacaniem, co skutkuje odpadaniem fragmentów gzymsów. Obróbka blacharska ułożona jest na gzymsie o niewyprofilowanym spadku.
– rynny – należy wyprofilować ze spadkiem do spustów, zaleca się montaż rewizji oraz uszczelnienie kielichów rur.
- zardzewiały uchwyt od instalacji odgromowej- Zaleca się oczyszczenie elementu oraz ponowne zabezpieczenie antykorozyjne i przemalowanie.
– należy naprawić spękania schodów zewnętrznych,
– stropy – należy osuszyć zawilgocone sufity w pomieszczeniach socjalnych i odtworzyć warstwy (tynk, farba).
– uszkodzona kratka wentylacyjna na elewacji- należy wymienić na nową,
miejscowo zapadnięty chodnik- należy wykonać spadki w kierunku terenu zielonego.
14.Gminny Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Przedszkole Samorządowe w Sannikach przy ulicy Wólczyńskiej 75
– ściany zewnętrzne – widoczne rysy i pęknięcia na tynkach zewnętrznych zlikwidować w trakcie najbliższego odświeżania elewacji.
– dach - obróbki blacharskie dachu (w obrębie okien dachowych) – naprawić obróbkę blacharską. Uzupełnić podbitę dachu.
– należy skuć popękane płytki oraz ponownie przykleić nowe na schodach zewnetrznych oraz rampie dla osób niepełnosprawnych,
– zcieki oraz odparzony tynk na ścianach rampy dla osób niepełnosprawnych należy naprawić w trakcie najbiższego odświerzania elewacji.
– obdrapane barierki- należy zabezpieczyć farbą antykoorzyjną,
– należy uzupełnić odbojnik przy drzwiach do piwnicy,
– wykwity na schodach wejściowych od strony placu zabawa- nalęży usunąć wykwity środkami do tego przeznaczonymi oraz zabezpieczyć. Należy uzupełnić fugi materiałem przeznaczonym do środowiska zewnętrznego.
– parapety- w celu poprawy estetyzacji, należy ponownie pomalować powierzchnię parapetów,
– zapadnięty chodnik- należy ponownie wykonać chodnik ze spadkiem na teren zielony,
– niedrożne kratki deszczowe- należy udrożnić odwodnienie,
– Rynny- należy uzupełnić czyszczak oraz zaślepkę,
– stropy – bez widocznych ugięć, małe rysy na sufitach na łączniach płyt GK. Zacieki na poddaszu - zlikwidować w trakcie najbliższego odświeżania pomiesczeń. Należy zlokalizować miejsca przecieków przez pokrycie dachowe i bezwłocznie wykonać naprawę obóbek blacharskich.
– ściany wewnętrzne- pęknięcia, rysy na łączeniach płyt GK. Zacieki na poddaszu- zlikwidować w trakcie najbliższego odświerzania pomieszczeń,
– schody wewnętrzne- uszkodzone płytki gresowe – należy skuć uszkodzone plytki oraz przykleić nowe,
– pomieszczenia piwniczne – odspojone cokoły- nalęży ponownie przykleić płytki.
– nieszczelne, skorodowane łączenie na instalacji sanitarnej w korytarzu piwnicy- należy wymienić wszystki skorodowane łączenia na instalacjach sanitarnych w celu uniknięcia nieszczelności.
– uszkodzone mocowanie bramki na schodach do piwnicy – nalęży naprawić mocowanie bramiki.
skorodowane elementy ogrodzenia – należy zabezpieczyć farbą antykorozyjną
Zamawiający
podejmuje działania w zakresie poprawy stanu technicznego
ww. budynków w możliwie niezwłocznym
terminie w zależności od posiadanych środków finansowych.
Pytanie 11:
Wnosimy o udzielenie informacji, czy występują budynki lub budowle o stopniu zużycia technicznego przekraczającym 50%. Jeśli tak, udzielenie informacji o adresie lokalizacji, rodzaju i przeznaczenia takiego obiektu, ile konkretnie wynosi zużycie i co wpływa na tak znaczne zużycie, oraz czy w okresie najbliższych 12 miesięcy nastąpi istotna poprawa stanu technicznego i w jakim zakresie.
Odpowiedź :
W wykazie występują budynki lub budowle o stopniu zużycia technicznego przekraczającym 50%.:
- Budynek mieszkalny w Wólce Wysokiej 6A,
Większość stwierdzonych uszkodzeń powstało w wyniku wieloletniej eksploatacji budynku i braku właściwej i w porę wykonywanej konserwacji poszczególnych jego elementów, natomiast pozostałe wady jak przemarzanie ścian zewnętrznych i przecieki dachu przy masztach antenowych spowodowane są błędami wykonawczymi.
- . Budynek komunalny po Szkole Podstawowej we Lwówku
Budynek wykonany z niskiej jakości materiałów, wady wykonawcze oraz osiadanie fundamentów powodują uszkodzenia konstrukcyjnych elementów budynku w tym ścian, stropów, nadproży i fundamentów.
Zamawiający nie planuje w okresie najbliższych 12 miesięcy prac remontowych w ww. budynkach.
Pytanie 12:
Wnosimy o udzielenie informacji, czy w chwili obecnej trwają na terenie zgłoszonych do ubezpieczenia lokalizacji jakieś inwestycje, budowy, remonty, modernizacje. Czy teren prac jest wyłączony z użytkowania, czy jest tam prowadzona działalność. Czy prace te wymagają pozwolenia na budowę, czy naruszają konstrukcję nośną obiektu lub konstrukcję dachu.
Odpowiedź :
W okresie od dnia 24.06.2017r. do dnia 15.08.2017r. przewidziane są roboty budowlane w ramach zadania pn. „Remont pomieszczeń sanitarnych w budynku Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sannikach- etap I”. Prace te nie wymagają pozwolenia na budowę, nie naruszają konstrukcji nośnej obiektu ani konstrukcji dachu.
Pytanie 13:
Prosimy o podanie budżetu gminy na 2017 rok oraz ilości zatrudnionych osób.
Wnosimy o wykaz eksponatów muzealnych (spis).
Odpowiedź :
Zamawiający informuje, że budżet gminy na 2017 rok to 22 759 093,69 zł, liczba zatrudnionych osób – 35.
Wykaz eksponatów muzealnych w załączeniu.
Pytanie 14:
W sprawach nieuregulowanych w SIWZ będą miały zastosowanie Ogólne Warunki Ubezpieczenia stosowane przez ubezpieczyciela i dołączone do oferty przetargowej. Jeżeli OWU wskazują przesłanki wyłączające bądź ograniczające odpowiedzialność ubezpieczyciela to mają one zastosowanie, chyba, że Zamawiający włączył je do zakres ubezpieczenia w SIWZ.
Odpowiedź:
Zamawiający informuje, że w kwestiach nieuregulowanych w SIWZ zastosowanie mają przepisy prawa oraz OWU Wykonawcy. Postanowienia OWU ograniczające lub wyłączające odpowiedzialność Wykonawcy mają zastosowanie, chyba że opisane w nich sytuacje zostały wprost włączone do zakresu ubezpieczenia zawartego w SIWZ i programie ubezpieczenia.
Powyższe wyjaśnienia i zmiany zostaną przekazane wykonawcom, którym przekazano Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia i są dla nich wiążące. Zatem należy je uwzględnić przy sporządzaniu oferty. Niniejszy dokument jest również dostępny na stronie internetowej: www.sanniki.bip.org.pl
Wójt Gminy Sanniki
/Gabriel Wieczorek/
Ogłoszenie nr 532646-N-2017 z dnia 2017-06-14 r.
Gmina Sanniki:
Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności Gminy Sanniki
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkowe
Ogłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznego
Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
Nie
Nazwa projektu lub programu
O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych
Nie
Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do
jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie
mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub
wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Nie
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania
Nie
Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający
powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających
Nie
Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają
postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz
osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:
Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw
członkowskich Unii Europejskiej
Nie
W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z
zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające
zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:
Informacje dodatkowe:
I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Sanniki, krajowy numer
identyfikacyjny 61101591600000, ul. ul. Warszawska 169 , 09540
Sanniki, woj. mazowieckie, państwo Polska, tel. 24 277 68 51, , e-mail
urbanekagata@wp.pl, , faks 24 277 68 51, 277 78 15.
Adres strony internetowej (URL): www.sanniki.bip.org.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i
urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa
I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku
wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego
przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii
Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie
postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania
odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego
z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na
rzecz pozostałych zamawiających):
I.4) KOMUNIKACJA:
Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania
można uzyskać pod adresem (URL)
Tak
www.sanniki.bip.org.pl
Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja
istotnych warunków zamówienia
Tak
www.sanniki.bip.org.pl
Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji
można uzyskać pod adresem
Nie
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy
przesyłać:
Elektronicznie
Nie
adres
Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o
dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:
Nie
Inny sposób:
Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w
postępowaniu w inny sposób:
Tak
Inny sposób:
Forma pisemna
Adres:
Urząd Gminy w Sannikach , ul. Warszawska 169, 09-540 Sanniki
Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów
plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można
uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Ubezpieczenie mienia
i odpowiedzialności Gminy Sanniki
Numer referencyjny: DG.271.3.2017
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog
techniczny
Nie
II.2) Rodzaj zamówienia: Usługi
II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych
Zamówienie podzielone jest na części:
Tak
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w
odniesieniu do:
wszystkich części
Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie
następujących części lub grup części:
Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone
zamówienie jednemu wykonawcy:
II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i
ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i
wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie
zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: Przedmiotem
zamówienia jest ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności Zamawiającego w
zakresie: Część I Zamówienia: Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności
Zamawiającego w zakresie: Ubezpieczenie mienia od ognia i innych zdarzeń
losowych, Ubezpieczenie mienia od kradzieży z włamaniem i rabunku oraz od
kradzieży zwykłej, Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk,
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, Ubezpieczenie szyb od stłuczenia,
Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, Ubezpieczenie maszyn od
uszkodzeń od wszystkich ryzyk. Część II Zamówienia: Ubezpieczenie pojazdów
Zamawiającego w zakresie: Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy
pojazdów mechanicznych, Ubezpieczenie autocasco, Ubezpieczenie następstw
nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów, Ubezpieczenie assistance Część
III Zamówienia: Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków
ochotniczej straży pożarnej Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest
w Załączniku Nr 5 do SIWZ – Program Ubezpieczenia
II.5) Główny kod CPV: 66510000-8
Dodatkowe kody CPV:
Kod CPV |
66515000-3 |
66516000-0 |
66512100-3 |
66514110-0 |
66516100-1 |
II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje
informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:
(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa
całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub
dynamicznego systemu zakupów)
II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust.
1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Nie
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną
udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust.
6 pkt 3 ustawy Pzp:
II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który
została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny
system zakupów:
miesiącach: lub dniach:
lub
data rozpoczęcia: 2017-08-04 lub zakończenia:
II.9) Informacje dodatkowe:
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia
określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Określenie warunków: 8.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy,
którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24. ust. 1 pkt 12-23 i ust.
5 pkt 1 oraz spełniają określone przez Zamawiającego, zgodnie z art. 22 ust. 1b
Ustawy, warunki udziału w postępowaniu dotyczące: posiadania uprawnień do
prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych
przepisów, tj. posiadają zezwolenie na wykonywanie działalności
ubezpieczeniowej.
Informacje dodatkowe
III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna
Określenie warunków:
Informacje dodatkowe
III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa
Określenie warunków:
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o
dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących
czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach
zawodowych lub doświadczeniu tych osób:
Informacje dodatkowe:
III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA
III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1
ustawy Pzp
III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24
ust. 5 ustawy Pzp Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne
podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt
1 ustawy Pzp)
III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI
Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu
warunków udziału w postępowaniu
Tak
Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji
Nie
III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:
9.8.2. W celu potwierdzenia, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 5 pkt 1: odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. 9.9. Podmioty wspólnie składające ofertę (konsorcjum, koasekuracja) Każdy z Wykonawców występujących wspólnie na wezwanie Zamawiającego musi złożyć odrębnie dokumenty określone pkt 9.8.2. 9.10. Wykonawcy zagraniczni Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, składa na żądanie Zamawiającego zamiast dokumentu, o którym mowa w pkt 9.8.2. dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzający, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej, zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu. Zgodnie z art. 22b ust. 2 Ustawy Wykonawca mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej na wezwanie Zamawiającego musi udowodnić, że posiada on uprawnienia do prowadzenia działalności ubezpieczeniowej w swoim kraju pochodzenia.
III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP
III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W
POSTĘPOWANIU:
9.8.1. W zakresie warunku posiadania uprawnień do prowadzenia określonej
działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: zezwolenie
organu nadzoru na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej, o którym mowa w
art. art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności
ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1844), tzn. kopia
zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego, bądź Ministra Finansów (jeżeli uzyskali
zezwolenie przed 1 stycznia 2004) na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej,
lub potwierdzenie Komisji Nadzoru Finansowego o posiadaniu uprawnień do
prowadzenia działalności ubezpieczeniowej (jeżeli rozpoczęli działalność przed
28-08-1990r.), lub inny dokument jak zezwolenie właściwego organu na
wykonywanie działalności ubezpieczeniowej w państwie członkowskim Unii Europejskiej,
w którym ten zakład ma siedzibę, potwierdzający posiadanie uprawnień do
prowadzenia działalności ubezpieczeniowej w zakresie wszystkich grup ryzyk
objętych przedmiotem zamówienia.
III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:
III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP
III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
9.5. Podmioty wspólnie składające ofertę (konsorcjum, koasekuracja) 9.5.1. Oświadczenie o braku podstaw wykluczenia oraz o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokument ten potwierdza spełnianie warunków udziału w postępowaniu, brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 9.5.2. Wykonawcy występujący wspólnie w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego zobowiązani są stosownie do treści art. 23 ust. 2 Ustawy, ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy. 9.5.3. Pełnomocnictwo winno być podpisane przez uprawnionych przedstawicieli każdego z partnerów. Pełnomocnictwo powinno być złożone w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez notariusza. 9.5.4. Wykonawcy składający ofertę wspólną ponoszą solidarną odpowiedzialność za prawidłową realizację zamówienia. 9.6. Pozostałe dokumenty i oświadczenia, jakie zobowiązani są złożyć Wykonawcy: 1. Wypełniony i podpisany Formularz Oferty. 9.7. Grupa kapitałowa Wykonawca, w terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 Ustawy, przekazuje zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 Ustawy – wg załączonego wzoru (oświadczenie nr 2). Wraz ze złożeniem oświadczenia, wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) OPIS
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony
IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Nie
Informacja na temat wadium
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub
dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia
do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty
zasadniczej:
Nie
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału
w postępowaniu
(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny,
partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje
dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
Informacje dodatkowe:
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie
ofert w formie katalogów elektronicznych:
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji
potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu
zakupów:
IV.1.8) Aukcja elektroniczna
Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg
nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:
Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z
opisu przedmiotu zamówienia:
Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji
elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie
będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości
postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i
specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji
elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do
następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
IV.2.2) Kryteria
Kryteria |
Znaczenie |
cena łaczna ubezpieczenia |
60,00 |
zaakceptowanie klauzul dodatkowych |
30,00 |
pozostałe kryteria oceny ofert |
10,00 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg
nieograniczony)
Tak
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo
innowacyjne
IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem
Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie
ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego
Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego
opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu
konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania
ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego
Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym
muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających
negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji
istotnych warunków zamówienia:
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna
Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do
następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji
elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej
umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór
umowy:
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY
Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do
treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Zakres, charakter oraz warunki wprowadzenia zmian postanowień zawartej umowy
określono w istotnych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 4, 4a i
4b do specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli
dotyczy):
Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym
IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w
postępowaniu:
Data: 2017-06-28, godzina: 10:20,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia
zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z
ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o
dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> Język polski
IV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego
terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w
przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz
niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa
członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być
przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie
IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia,
jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace
rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub
części zamówienia, nie zostały mu przyznane
IV.6.6) Informacje dodatkowe:
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH
Część nr: |
1 |
Nazwa: |
Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności zamawiającego |
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość,
zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie
zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego
-określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty
budowlane:Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie mienia i
odpowiedzialności Zamawiającego w zakresie: Ubezpieczenie mienia od ognia i
innych zdarzeń losowych, Ubezpieczenie mienia od kradzieży z włamaniem i
rabunku oraz od kradzieży zwykłej, Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od
wszystkich ryzyk, Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, Ubezpieczenie szyb
od stłuczenia, Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, Ubezpieczenie
maszyn od uszkodzeń od wszystkich ryzyk. Szczegółowy opis części zamówienia
zawarty jest w Załączniku Nr 5 do SIWZ – Program Ubezpieczenia
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 66510000-8, 66515000-3, 66516000-0,
66512100-3, 66512100-3
3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości
zamówienia):
Wartość bez VAT: 0,0
Waluta:
4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia: 2017-08-04
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium |
Znaczenie |
cena łączna ubezpieczenia |
60,00 |
pozostałe kryteria oceny ofert |
10,00 |
zaakceptowanie klauzul dodatkowych |
30,00 |
6) INFORMACJE DODATKOWE:
Część nr: |
2 |
Nazwa: |
Ubezpieczenie pojazdów zamawiającego |
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość,
zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie
zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego
-określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty
budowlane:Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie pojazdów Zamawiającego
w zakresie: Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów
mechanicznych, Ubezpieczenie autocasco, Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych
wypadków kierowcy i pasażerów, Ubezpieczenie assistance Szczegółowy opis części
zamówienia zawarty jest w Załączniku Nr 5 do SIWZ – Program Ubezpieczenia
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 66510000-8, 66512100-3, 66514110-0,
66516100-1
3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości
zamówienia):
Wartość bez VAT: 0,0
Waluta:
4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia: 2017-08-04
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium |
Znaczenie |
cena łączna ubezpieczenia |
60,00 |
zaakceptowanie klauzul dodatkowych |
40,00 |
6) INFORMACJE DODATKOWE:
Część nr: |
3 |
Nazwa: |
Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków ochotniczej straży pożarnej |
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość,
zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie
zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego
-określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty
budowlane:Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie następstw
nieszczęśliwych wypadków członków ochotniczej straży pożarnej. Szczegółowy opis
części zamówienia zawarty jest w Załączniku Nr 5 do SIWZ – Program
Ubezpieczenia
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 66510000-8, 66512100-3
3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości
zamówienia):
Wartość bez VAT: 0,0
Waluta:
4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia: 2017-08-04
data zakończenia:
5) Kryteria oceny ofert:
Kryterium |
Znaczenie |
cena łączna ubezpieczenia |
60,00 |
zaakceptowanie klauzul dodatkowych |
40,00 |
6) INFORMACJE DODATKOWE:
SIWZ z załącznikami - .zip
Informacje o dokumencie:
- Informację wprowawdził(a) do BIP: Administrator
- Data udostępnienia w BIP: 2017-06-22
- Informacja zaktualizowana przez: Administrator
- Data ostatniej aktualizacji: 2017-06-22 12:29:10
- Liczba odsłon: 2824
- wróć do wersji akturalnej
- Historia dokumentu: