Mieszkańcy
Miasta i Gminy Sanniki

Szanowni Państwo,
pragnę poinformować, że od dnia 15 stycznia 2024 r. działa nowo utworzona linia autobusowa Gostynin, Łąck, Gąbin, Sanniki, Iłów, Rybno, Młodzieszyn, Sochaczew - dofinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.
W grudniu 2023 r. Gmina Sanniki wraz z Gminą Gąbin zawarła porozumienie w sprawie przekazania wspólnego zadania publicznego z zakresu publicznego transportu zbiorowego – gminnego przewozu pasażerskiego w granicach administracyjnych gmin sąsiadujących, dotyczącego uruchomienia komunikacji autobusowej na liniach łączących obszar Miasta i Gminy Gąbin z Gminą Gostynin, Łąck, Sanniki, Iłów, Rybno, Młodzieszyn, Sochaczew w ramach ustawy o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w którym Gmina Sanniki zobowiązała się współfinansować powyższe zadanie.
Dzięki zawartemu porozumieniu została utworzona nowa linia autobusowa, którą obsługuje:  Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Gostyninie Spółka z o.o., ul. 18-go Stycznia 36, 09-500 Gostynin.

Miejscowości, w których zlokalizowane są przystanki autobusowe:
Legarda, Rogożewek, Stefanów, Wola Łącka, Stare Budy, Łąck, Korzeń Królewski, Zdwórz, Zofiówka, Koszelówka, Gąbin, Przydatki, Topólno, Konstantynów, Czyżew, Sanniki, Szkarada, Brzezia, Lasek, Paulinka, Wszeliwy, Kaptury, Karłowo, Brzozów Nowy, Brzozów, Brzozowiec, Iłów, Stegna, Olunin, Giżyce, Wężyki, Sarnów, Janów Ruszki, Halinów, Żdżary, Kąty, Rozlazłów

W dniu 29 grudnia 2023 r. Wojewoda Mazowiecki ogłosił wyniki I naboru wniosków na rok 2024, przeprowadzonego w dniach: 19 października do 10 listopada 2023 roku. Miasto i Gmina Gąbin jako organizator zostało objęte dopłatą na 2024 rok w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w kwocie 898 380,00 zł, na uruchomienie 1 linii komunikacyjnej, o łącznej długości 142,6 km.
Dopłata do 1 wozokilometra przewozu wynosi 3 zł.
Kwota dopłaty: 898 380,00 zł
Całkowita wartość zadania: 1 000 196,40 zł.
Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych ma na celu walkę z wykluczeniem komunikacyjnym. Ma on na celu zwiększenie integracji społecznej i ekonomicznej województwa mazowieckiego. Dąży do tego, aby, niezależnie, gdzie kto mieszka, czy w małej gminie, małej miejscowości, małej wsi, czy w większym mieście, miał możliwość korzystania z komunikacji autobusowej w taki sposób, w takim natężeniu, aby ten rozkład jazdy był tak skonstruowany, aby każdy mógł dojechać do pracy, do szkoły, w inne miejsca, odwiedzać znajomych.
Urząd Miasta i Gminy Sanniki dokłada wszelkich starań w walce z wykluczeniem komunikacyjnym ograniczającym dostęp Mieszkańców do urzędów, szkół, przedszkoli czy przychodni opieki zdrowotnej znajdujących się w sąsiadujących miastach.
W załączeniu przekazuję Państwu rozkłady jazdy nowej linii oraz informuję, że dostępne one również będą na stronie internetowej www.sanniki.pl oraz na portalu społecznościowym Facebook na profilu: Urząd Miasta i Gminy Sanniki.

 

Rozklad_linia_sochaczew_gostynin.pdf

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Fundusz rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w 2024 r.

Miasto i Gmina Sanniki pozyskała dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o Charakterze Użyteczności Publicznej na realizowanie zadania „Organizacja przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej”

DOFINANSOWANIE: 464 066,40 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ: 649 692,96 zł

W dniu 18.01.2024 r. podpisano umowę z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim w zakresie funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej poprzez dopłatę do ceny usługi jednego wozokilometra na trasach autobusowych na terenie Miasta i Gminy Sanniki.
Zadanie realizowane jest w celu zniwelowania zakłóceń komunikacyjnych oraz umożliwienia mieszkańcom dotarcia do ważnych ośrodków administracyjnych, leczniczych oraz edukacyjnych znajdujących się na terenie Gminy Miasta i Gminy Sanniki.
Planowany termin realizacji zadania to 2024 rok.

 

Rozklady_jazdy_2024.pdf

Informacje o dokumencie:
  • Informację wprowawdził(a) do BIP: Administrator
  • Data udostępnienia w BIP: 2006-02-06 07:48:47
  • Informacja zaktualizowana przez: Administrator
  • Data ostatniej aktualizacji: 2024-01-30 13:48:17
  • Liczba odsłon: 5232
  • Historia dokumentu:

[Liczba odsłon: 1560932]

przewiń do góry