Wersja archiwalna 2013-09-03 13:57:44
Sanniki, 2013-09-03
GMINA SANNIKI
DG. 271.14.2013
dotyczy postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn: „Zmiana konstrukcji dachu budynku komunalnego przy ul. Krótkiej w Sannikach.”
Wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia
Zgodnie z art. 38 ust.1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2010r. Nr 113, poz. 759 ze zmianami) Gmina Sanniki udziela wyjaśnień dotyczących treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
W dniu 29.08.2013r. do Zamawiającego wpłynęły dwa pisma od wykonawcy o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia o następującej treści:
Dotyczy: Przetargu nieograniczonego p.n. „Zmiana konstrukcji dachu budynku komunalnego przy ul. Krótkiej w Sannikach.”
I pismo
Pytanie Nr 1:
Czy Zamawiający żąda przedłożenia dokumentów w zakresie dostarczenia i utylizacji azbestu?
Pytanie Nr 2:
Czy obmiar obróbek blacharskich jest właściwy? Proszę zauważyć iż na dachu występują min. trzy płaszczyzny dachu w tym dwa okapy oraz kominy. Zasadne byłoby dołączenie obmiaru do podanej wartości 67,91m2 w pozycji 29.
Pytanie Nr 3:
Czy Zamawiający może wskazać na rysunkach które elementy przewiduje do wymiany/uzupełnienia w zakresie 15% powierzchni dachu? Czy to wystarczy?
Pytanie Nr 4:
Czy Zamawiający nie przewiduje montażu wyłazu dachowego i stopni kominiarskich zgodnie z warunkami technicznymi dla budynków i budowli art. 308?
Pytanie Nr 5:
Jaką technologię przewiduje Zamawiający do montażu podbitki – brak w przedmiarze nakładów na montaż rusztowań?
Pytanie Nr 6:
Czy obmiar w zakresie nakładów na montaż nowych elementów drewnianych jest zgodny z rozwiązaniami podanymi na rysunkach?
Pytanie Nr 7:
Czy Zamawiający przewiduje montaż rusztu pod podbitką? Brak w przedmiarze.
Pytanie Nr 8:
Czy obmiar do montażu rynien jest właściwy i zgodny z rysunkiem?
Pytanie Nr 9:
Czy w kominach występują przewody spalinowe? A czy za tym idzie konieczność obudowy elementów drewnianych płytą GFK?
Pytanie Nr 10:
Obróbki mają być wykonane z blachy powlekanej jak w przedmiarze czy ocynkowanej jak w opisie i SWIOR?
Pytanie Nr 11:
Jakie rynny należy stosować – średnica? Materiał? Różne informacje w siwz.
Pytanie Nr 12:
Murowanie kominów z cegły klinkierowej zamawiający podaje w przedmiarze podstawę wyceny, która dotyczy murowania kominów z cegły pełnej na zwykłej zaprawie. Czy taką podstawę przyjąć do wyceny, skoro w SWIOR jest zapis o zaprawie gotowej?
Pytanie Nr 13:
Czy Zamawiający może podać parametry dla cegły – kolor, struktura?
Pytanie Nr 14:
Czy Zamawiający może podać parametry dla pokrycia – kolor, długość fali, długość blachy itp.?
Pytanie Nr 15:
Jak należy wykończyć kominy od góry – brak informacji w przedmiarze i opisie?
Pytanie Nr 16:
Czy Zamawiający przewiduje montaż izolacji przeciw wilgociowej pod murłatą? Jest informacja o papie termozgrzewalnej w SWIOR ale nic nie ma o tym w przedmiarze.
Pytanie Nr 17:
Czy Zamawiający we własnym zakresie będzie impregnował istniejącą więźbę dachową czy jest to w zakresie wykonawcy a nie zostało ujęte w przedmiarze.
Pytanie Nr 18:
W jaki sposób należy wykończyć płaszczyzny połaci – brak nakładów na montaż gąsiorów.
Pytanie Nr 19:
Czy Zamawiający może udostępnić rysunek jak należy wykonać instalację odgromową? Istniejąca wykonana jest wg starych nie obowiązujących zasad. Nowa powinna być wykonana wg normy PN EN 62305, która to norma znajduje się w wykazie norm koniecznych do stosowania w budownictwie.
ODPOWIEDZI:
Ad.1 Tak - zamawiający dopuszcza przedstawienie tych dokumentów przez oferenta lub też przedstawienie zobowiązania zawartego z podmiotem posiadającym takie uprawnienia i dokumentów dla tego podmiotu dotyczących zezwolenia na dostarczanie i utylizację azbestu.
Ad.2 Do wyceny należy przyjąć obmiar obróbek blacharskich w ilości 67,91+ 67,25 m2.
Ad.3 Nie, w projekcie przyjęto wartość 10% elementów więźby a w przedmiarze przyjęto wartość 15% powierzchni dachu i taką 15% należy wycenić, w trakcie wykonywania robot należy ponownie ocenić stan konstrukcji z udziałem zamawiającego (inspektora nadzoru). W przypadku konieczności zwiększenia ilości elementów do wymiany Zamawiający dopuszcza roboty uzupełniające w oparciu o ceny podane w ofercie.
Ad.4 Tak należy do wyceny przyjąć wyłaz dachowy 60x60 oraz ławę kominiarską wzdłuż kalenicy dachu – o długości całkowitej 13m zamontowaną od strony południowej poniżej kalenicy.
Ad.5 Do wyceny należy przyjąć wszystkie koszty związane z montażem rusztowań.
Ad.6 Patrz poz. 3 powyżej
Ad.7 Do wyceny należy przyjąć wykonanie podbitki wraz z wszystkimi niezbędnymi elementami.
Ad.8 Do wyceny należy przyjąć 123 mb rynien.
Ad.9 Tak, do wyceny należy przyjąć wykonanie obudowy elementów drewnianych z płyty 2xGKF lub materiału równoważnego aby zachować EI30 – ujęto to w projekcie w pkt. 4 opisu.
Ad.10 Do wyceny należy przyjąć obróbki z blachy powlekanej.
Ad.11 Do wyceny należy przyjąć rynny o średnicy 150 mm.
Ad.12 Do wyceny należy przyjąć wykonanie kominów z cegły klinkierowej perforowanej zgodnie z technologią wykonania kominów. Kolor cegły brązowy, cegła o strukturze gładkiej.
Ad.13 Jak w poz. 12 powyżej.
Ad.14 Do wyceny należy przyjąć blacho dachówkę z blachy o gr. 55mm, kolor brąz, blacha z połyskiem powlekana.
Ad.15 Do wyceny należy przyjąć wykonanie zakończenia kominów w postaci ukształtowania czapek z cegły klinkierowej pełnej z właściwym przeciwwodnym zabezpieczeniem górnej powierzchni.
Ad.16 Tak, należy zastosować izolację z papy termozgrzewalnej ułożonej pod murłatą na elementach żelbetowych – wieńcu.
Ad.17 Ujęto w poz. 24 przedmiaru.
Ad.18 Do wyceny należy przyjąć gąsiory o długości 66 mb.
Ad.19 Należy wykonać remont instalacji odgromowej z uwzględnieniem normy PE EN 62305, materiały użyte do remontu winny posiadać stosowne certyfikaty i dopuszczenia do stosowania w budownictwie.
II pismo
Pytanie Nr 1:
1. Czy w zakresie prac remontowych ujęte są również pionowe płaszczyzny ścian znajdujące się ponad dachem, z przedmiaru nie wynika aby ten zakres został ujęty.
Pytanie Nr 2:
W jaki sposób należy wykonać instalację antenową? Czy ma być odtworzona na stan obecny tzn. przewody leżą bezpośrednio na pokryciu?
Pytanie Nr 3:
Do czego montować anteny? Do kominów? Do kostrukcji dachu? Proszę o rozwiązanie.
ODPOWIEDZI:
Ad. 1 Płaszczyzny zewnętrzne pionowe i boczne lukarn należy wykonać w postaci docieplenia styropianem gr. 10 cm EPS70-040 wraz z zastosowaniem tynku cienkowarstwowego – metodą lekko – mokrą i parapetów zewnętrznych podokiennych w oknach lukarn. Powierzchnia ścian lukarn do docieplenia 44 m2, długość parapetów zewnętrznych 20,5 mb.
Ad. 2 W trakcie murowania kominów należy wykonać mocowanie istniejących anten a przewody należy sprowadzić jedna lub dwoma „wiązkami” pod pokrycie dachu z odpowiednim zabezpieczeniem pokrycia dachu i tam dokonać dalszego rozprowadzenia.
Ad. 3 Anteny należy zamontować do kominów.
Zastępca Wójta Gminy Sanniki
Agnieszka Lewandowska
--------------------------------------------
Sanniki: Zmiana konstrukcji dachu budynku komunalnego przy ul. Krótkiej w Sannikach.
Numer ogłoszenia: 171793 - 2013; data zamieszczenia: 28.08.2013
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Sanniki , ul. Warszawska 169, 09-540 Sanniki, woj. mazowieckie, tel. 24 277 68 51, faks 24 277 68 51, 277 78 15.
- Adres strony internetowej zamawiającego: www.sanniki.bip.org.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Zmiana konstrukcji dachu budynku komunalnego przy ul. Krótkiej w Sannikach..
II.1.2) Rodzaj zamówienia: roboty budowlane.
II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest zmiana konstrukcji dachu budynku komunalnego przy ul. Krótkiej w Sannikach. Projektowana inwestycja zlokalizowana jest w Sannikach na działce ewidencyjnej nr 609. Zakres remontu zmiany konstrukcji dachu obejmuje: - oczyszczenie - uporządkowanie powierzchni poddaszy; - zabezpieczenie istniejących wejść do budynku na czas trwania robót; - rozbiórka istniejącego pokrycia dachu wraz z łatami, (należy przewidzieć zabezpieczenie powierzchni poddasza przed wpływami atmosferycznymi po zdjęciu istniejącego pokrycia ; - rozbiórka części ścianki kolankowej i gzymsu; - rozbiórka istniejących kominów do poziomu -0,5 m poniżej płaszczyzny dachu w ramach remontu; - wymiana istniejących elementów więźby, które uległy korozji biologicznej lub wykazują uszkodzenia - zakłada się wymianę w granicach do 10%; - zabezpieczenie elementów drewnianych więźby poprzez impregnację przeciwwilgociową i przeciwpożarową; - wykonanie wieńca obwodowego; - wykonanie kominów z cegły klinkierowej do istniejących poziomów w ramach remontu; - wykonanie izolacji - ułożenie folii dachowej; - wykonanie ołacenia powierzchni dachu; - wykonanie obróbek blacharskich i pokrycia dachu wraz z rynnami i rurami spustowymi; - remont - wymianę instalacji odgromowej nad połacią dachu oraz osprzętu telekomunikacyjnego - anten telewizyjnych - 6szt., elementy instalacji należy zamontować o takich samych parametrach; - uporządkowanie terenu Projektowana inwestycja - zmiana konstrukcji dachu nie zmieni istniejącego zagospodarowania i przeznaczenia terenu. Szczegółowy zakres robót zawierają: dokumentacja projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót. Należy uwzględnić inwentaryzację powykonawczą. Zakres prac oraz odpowiedzialność wykonawcy obejmuje: 1)wykonanie zamówienia zgodnie z dokumentacja techniczną, przedmiarem i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych oraz Siwz; 2) zapewnienie zgodnej z odrębnymi przepisami organizacji, oznakowania i zabezpieczenia terenu ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego dojazdu i dojścia do obiektu, który jest budynkiem zamieszkałym i obecnie wykorzystywanym do świadczenia usług opieki zdrowotnej- przychodnia lekarska; 3) doprowadzenie terenu budowy po zakończeniu robót do stanu pierwotnego, oraz uporządkowanie terenu wokół placu budowy; 4) wykonanie dokumentacji odbiorowej zawierającej wszystkie niezbędne atesty, protokoły z pomiaru instalaci odgromowej, deklaracje zgodności oraz gwarancje producenta na zastosowane materiały oraz oświadczenie kierownika robót o zakończeniu robót budowlanych. Zamawiający zaleca, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej w terenie, gdzie mają być prowadzone roboty objęte przedmiotem zamówienia, celem uzyskania informacji niezbędnych do przygotowania oferty i wyceny robót budowlanych przewidzianych do wykonania zgodnie z postanowieniami SIWZ. We wszystkich przypadkach, gdzie ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia i brak możliwości opisu przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, wskazano w dokumentacji projektowej lub w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót nazwy własne technologii, materiałów, wyrobów lub nazwy ich producentów, Zamawiający dopuszcza zastosowanie technologii, materiałów i wyrobów równoważnych. Produkt równoważny to taki, który ma te same cechy funkcjonalne, co wskazany w dokumentacji konkretny z nazwy lub pochodzenia produkt. Jego jakość nie może być gorsza od jakości określonego w specyfikacji produktu oraz powinien mieć parametry nie gorsze niż wskazany produkt. Wszystkie materiały zastosowane przez Wykonawcę winny posiadać wymagane aprobaty techniczne oraz certyfikaty..
II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45.11.12.91-4, 45.21.10.00-9, 45.00.00.00-7, 45.10.00.00-8, 45.11.00.00-1, 45.26.10.00-4, 45.26.00.00-7, 45.26.11.00-5, 45.26.12.10-9, 45.26.23.00-4, 45.26.23.10-7, 45.26.23.11-4, 45.26.25.00-6, 45.26.25.20-2, 45.32.00.00-6, 45.32.10.00-3, 45.20.00.00-9.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie.
II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Zakończenie: 31.10.2013.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium: Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.
III.2) ZALICZKI
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
· III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
o W tym zakresie zamawiający nie żąda szczegółowego warunku udziału w postępowaniu. Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu dokonywana będzie w oparciu o oświadczenie wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu na podstawie art. 22 ust. 1 Ustawy.
· III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
o W tym zakresie zamawiający nie żąda szczegółowego warunku udziału w postępowaniu. Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu dokonywana będzie w oparciu o oświadczenie wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu na podstawie art. 22 ust. 1 Ustawy.
· III.3.3) Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
o W tym zakresie zamawiający nie żąda szczegółowego warunku udziału w postępowaniu. Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu dokonywana będzie w oparciu o oświadczenie wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu na podstawie art. 22 ust. 1 Ustawy.
· III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
o W tym zakresie zamawiający nie żąda szczegółowego warunku udziału w postępowaniu. Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu dokonywana będzie w oparciu o oświadczenie wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu na podstawie art. 22 ust. 1 Ustawy.
· III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
o W tym zakresie zamawiający nie żąda szczegółowego warunku udziału w postępowaniu. Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu dokonywana będzie w oparciu o oświadczenie wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu na podstawie art. 22 ust. 1 Ustawy.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:
- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
- aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
III.6) INNE DOKUMENTY
Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)
Wykaz pozostałych dokumentów składających się na ofertę: III.6.1 Formularz ofertowy - załącznik nr 1 do SIWZ. III.6.2 Kosztorys ofertowy - sporządzony zgodnie z przedmiarem robót. Kosztorys ofertowy służy do prawidłowej wyceny przedmiotu zamówienia i ma charakter pomocniczy i informacyjny. W przypadku zaniechania przez Zamawiającego wykonania niektórych robót wynagrodzenie ryczałtowe zostanie pomniejszone wg kalkulacji przyjętych w kosztorysie ofertowym załączonym do oferty przez Wykonawcę. III.6.3 Dokumenty wymagane w przypadku składania oferty wspólnej. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia, w takim przypadku dla ustanowionego pełnomocnika do oferty należy załączyć pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu lub do reprezentowania w postępowaniu i do zawarcia umowy. Oferta winna zawierać: oświadczenia i dokumenty opisane w pkt. III.4.2) oraz Oświadczenie wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu na podstawie art. 22 ust.1 Ustawy - Prawo zamówień publicznych- wg załącznika nr 2 do SIWZ dla każdego wykonawcy z osobna, pozostałe dokumenty mogą być złożone wspólnie. III.6.4 Dokumenty podmiotów zagranicznych. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. III.4.3.1) zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem - wystawione z odpowiednią datą wymaganą dla tych dokumentów.
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.
IV.3) ZMIANA UMOWY
przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
1. Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie, w formie aneksu do umowy, pod rygorem nieważności takiej zmiany. Zmiany nie mogą naruszać postanowień zawartych w art. 144 ust. 1 Ustawy 2. Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania w umowie następujących zmian: a) Wynagrodzenia w następujących przypadkach: 1)wprowadzenia robót (materiałów) zamiennych, 2)zaniechania przez Zamawiającego wykonania niektórych robót, 3)konieczności wykonania robót dodatkowych. b) Terminu wykonania przedmiotu umowy w następujących przypadkach: 1) wystąpienia długotrwałych, niekorzystnych warunków atmosferycznych, uniemożliwiających wykonanie robót, 2) wstrzymania robót lub przerw w pracach powstałych z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego. 3) zlecenia wykonania robót dodatkowych lub zamiennych. c) zatrudnienia podwykonawców w przypadku gdy Wykonawca oświadczył, iż wykona przedmiot umowy osobiście, w zakresie zgodnym ze SIWZ, z zastrzeżeniem, że do zawarcia przez Wykonawcę umowy o roboty budowlane z podwykonawcą wymagana jest zgoda Zamawiającego. Wykonawca ma obowiązek przedstawić Zamawiającemu umowę z podwykonawcą lub jej projekt wraz z wartością wynagrodzenia należnego podwykonawcy oraz z częścią dokumentacji dotyczącą wykonania robót określonych w tej umowie lub projekcie. d) podwykonawcy oraz zakresu podwykonawstwa, w przypadku gdy Wykonawca wykonuje przedmiot umowy przy pomocy podwykonawców, w zakresie zgodnym ze SIWZ. Niniejsza zmiana jest możliwa w warunkach opisanych w § 7 projektu umowy załączonego do SIWZ.
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: www.sanniki.bip.org.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Urząd Gminy w Sannikach, ul. Warszawska 169, 09-540 Sanniki, pokój nr 14..
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 12.09.2013 godzina 09:50, miejsce: Urząd Gminy w Sannikach, ul. Warszawska 169, 09-540 Sanniki, pokój nr 10..
IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie
Informacje o dokumencie:
- Informację wprowawdził(a) do BIP: Administrator
- Data udostępnienia w BIP: 2013-09-03
- Informacja zaktualizowana przez: Administrator
- Data ostatniej aktualizacji: 2013-09-03 13:57:44
- Liczba odsłon: 1075
- wróć do wersji akturalnej
- Historia dokumentu: